Witamy serdecznie na stronie naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że strona choć trochę przybliży Państwu idee, które nam przyświecają. Staramy się stworzyć naszym pociechom atmosferę bliską domu.
Dyrekcja Przedszkola
Aktualności zobacz archiwum
Wizyta Pszczelarza
dodano 22. lipca 2015

W środę 22 lipca w naszym przedszkolu gościliśmy pana Adama Mędrka – pszczelarza, który posiada własną pasiekę. Pan pszczelarz opowiedział dzieciom o życiu i zwyczajach pszczół, jak spędzają zimę oraz jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Zaprezentował dzieciom strój i narzędzia niezbędne do pracy przy ulach. Przedszkolaki dowiedziały się jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Największą atrakcją dla wszystkich dzieci było oglądanie pszczół, między innymi królowej.

Na zakończenie czekała na przedszkolaków słodka niespodzianka – degustacja miodu.

Czytaj więcej
Dzień Policjanta
dodano 24. lipca 2015

Święto Policji obchodzimy 24 lipca. Z tej okazji Nasze Dzieciaki mogly dowiedziec sie wielu interesujacych rzeczy na temat pracy oraz roli Policji i Policjantow w Naszym społeczeństwie. Dzieci bardzo chetnie odpowiadały na zadawane przez Panią pytnia: Kto to jest Policjant? Czym sie zajmuje? Jakie sa akcesoria, którymi posługuje sie stróż prawa?

Dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania o tym jak trzeba zachowywać się na drodze, a także poznały znaczenie kolorów sygnalizacji swietlnej ( czerwone - STÓJ, zielone - IDŹ). W dalszej cześci zostały odtworzone dwie piosenki przy których dzieci mogły poruszac sie zgodnie ze znakami pokazywanymi przez Panią. Na koniec, wszyscy wykonali prace plastyczną której bohaterem był Pan Policjant.

Czytaj więcej
Dzień Czerwonego Kapturka
dodano 20. lipca 2015

20 lipca obchodziliśmy w przedszkolu szczególny dzień. Był to Dzień Czerwonego Kapturka.

Z tej okazji cały dzień towarzyszyła nam ta uwielbiana przez dzieci bajkowa postać. Przedszkolaki poznały dokładnie historię kapturka ogladajac bajkę i sluchajac opowiadania o przygodach dziewczynki wędrującej do babci. Nastepnie pieknie kolorujac wykonały także prace plastyczne z wizerunkiem czerwonego kapturka. Na koniec dnia wszystkie prace dzieci zostały wywieszone w przedszkolnej sali.

Bardzo lubimy takie bajkowe dni!

Czytaj więcej
Urodzin Czas :-)
dodano 15. lipca 2015

Lipiec jest u nas wyjątkowo uroczysty! Obchodzimy urodzinki dwóch Karolinek, Karola oraz Hani!

Ach te urodziny, te urodziny :-) Karolinka i Hania przyjęcie mają już za sobą! 

Były pyszne galaretki, torcik i przekąski, super zabawa i przytulaski! Uroczyście odśpiewaliśmy Happy Birthday!

Dziewczynkom życzymy spełnienia najskrytszych marzeń i uśmiechu każdego dnia!

 

 

Czytaj więcej
Dzień Smerfa
dodano 27. czerwca 2015

Jeden z ostatnich dni czerwca upłynął pod hasłem Smerfy!

Z tej okazji przedszkolaki mogły poznać niebieskich bohaterów popularnej bajki takich jak: Papa Smerf, Smerfetka, Poeta, Maruda, Malarz, Pracuś czy Ważniak. Czyż nie były to ulubione postacie z dzieciństwa wszytskich Rodziców?? :-)

Przygody Smerfów uciekających przed złym czarnoksiężnikiem Gargamelem i jego wiernym towarzyszem kotem Klakierem budziły zainteresowanie wśród naszych milusińskich.  Na koniec dzieci wyklejały z kolorowej bibuły postacie ulubionych Smerfów.

Czytaj więcej
Powitanie Lata!
dodano 26. czerwca 2015

26 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się Powitanie lata połączone wraz z Zakończeniem Roku Przedszkolnego. Z tej okazji przedszkolaki wyróżniały się swoimi strojami w kolorze żółtym, które przypominały słoneczka. Dzieci prezentowały swoje prace plastyczne w postaci słońca, które wykonały wraz ze swoimi rodzicami. Zaangażowanie rodziców we współpracę było duże, za co serdecznie dziękujemy!  Następnie w ogródku przedszkolnym nastąpił czas na zabawy ruchowe przy muzyce i nie tylko, wśród których największą radość sprawiły: Samochody i Koniki. Na upamiętnienie tego dnia przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz zostały obdarowane słodkościami. Ten dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci.

Czytaj więcej
Rok z Soldi Tenis
dodano 22. czerwca 2015

Zakończenie roku przedszkolnego ze Szkołą Tenisa SOLDI

W dniu dzisiejszym nastąpiło oficjalne zakończenie roku przedszkolnego z zajęć z mini i micro tenisa. Wszystkie przedszkolaki otrzymały od trenera pamiątkowe dyplomy i medale za udział i zaangażowanie w zajęciach. Dla każdego dziecka była to niezwykle ważna i uroczysta chwila.

Jednak proszę się nie martwić, gdyż zajęcia z tenisa również będą się odbywały w wakacje :-)

Czytaj więcej
Urodziny Zuzi!!!
dodano 19. czerwca 2015

Wspólne świętowanie urodzin to wspaniała okazja do zabawy. I tak trzecie urodziny Zuzi w grupie maluszków upłynęły pod hasłem Zabawa do upadłego. Tort z wizerunkiem świnki Peppy smakował wyśmienicie. Następnie były życzenia, oraz tradycyjnie odśpiewanki Sto lat i Happy birthday. Po słodkościach zaczęła się wspaniała zabawa oraz tańce w rytmach muzyki z balonami. I tak Kotki aż do obiadu szalały na parkiecie do ostatnich sił!

Zuzi życzymy zawsze wesołej minki oraz samych wspaniałych chwil spędzonych w naszym przedszkolu! Wszystkiego najlepszego Zuziu! :-)

Czytaj więcej
Święto Rodziny
dodano 10. czerwca 2015

10 Czerwca obchodziliśmy Święto Rodziny!

Nasze dzieciaki minione tygodnie przygotowywały się do występu dla Rodziców. Wypadły wspaniale – wszyscy razem i każde z dzieci z osobna spisało się na medal :-)!!!

Po części oficjalnej przeszliśmy do ogrodu gdzie na dzieci czekały dmuchańce, a dorośli wzięli udział w konkursie na najlepsze wypieki :-) Nasze mamy to chyba najbardziej utalentowane mamy w Województwie!!! :-) Ciasta, ciasteczka i muffinki były przepyszne – zajadaliśmy wszyscy! Kreatywność mam była fenomenalna!

My nie potrafiliśmy wybrać najlepszego ciasta spośród tylu pyszności – oddaliśmy więc możliwość głosowania rodzicom. Konkurs wygrała mama Kingusi, której bardzo serdecznie gratulujemy! Natomiast wszystkim pozostałym mamom jeszcze raz gratulujemy wyróżnień i talentów kulinarnych!

 

Nie da się ukryć, że Nasze Olimpijskie Rodzinki są niesamowite!

Czytaj więcej
Piknik
dodano 05. czerwca 2015

5 czerwca w jeszcze świątecznych nastrojach udaliśmy się na piknik do pobliskiego lasu. Pogodę mieliśmy jak marzenia!

Gdy dotarliśmy na miejsce rozłożylismy koc i rozpoczęliśmy piknikowanie :-)!

Zajadaliśmy się pysznymi owocami i ciasteczkami!

Gdy już odpoczęlismy i nabralismy energii mogliśmy się pobawić. Szaleństw na łonie natury było co niemiara!

Ma nadzieję, że tego lata pogoda pozwoli nam na wiele takich piknikowych dni!

Rodziców zapraszamy do galerii :-)!!!

Czytaj więcej
Dzień Dziecka
dodano 01. czerwca 2015

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka nasze przedszkolaki udały się na projekcję filmu Disneya Kraina Lodu do Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach. Kraina lodu to ulubiony film prawie wszytskich naszych przedszkolaków! Pełna przygód animowana komedia adresowana do całej rodziny. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Kraina Lodu to także bajka o doskonałych walorach wychowawczych, ukazujący siostrzaną miłość, prawdziwą przyjaźń jaka łączy ludzi.

Naszym kochanym przedszkolakom w dniu ich święta życzymy wszystkiego co miłe, radosne i wymarzone :-)!!!!!

Właściwie wszyscy życzymy sobie uśmiechów w sercu bo dziecko jest w każdym z nas :-)!!!

 

Za zdjęcie naszych przedszkolaków dziękujemy Panu Grzegorz Masztafiak z firmy Elven!

Czytaj więcej
Wycieczka do Planetarium
dodano 21. maja 2015

Dzisiaj udaliśmy się na wycieczkę do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zmieniły pozytywnego nastawienia naszych milusińskich. Dzieci miały okazję posłuchać i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat powierzchni i wyglądu Słońca, faz Księżyca oraz Planet i Gwiazd krążących we Wszechświecie.  Przy użyciu okularów Przedszkolaki mogły zobaczyć obrazy w wersji trójwymiarowej. Dużym przeżyciem było oglądanie teleskopu oraz możliwość potrzymania w rękach kawałka meteorytu. W dalszej części wszyscy udali się do Planetarium, gdzie wyświetlone zostały różne zjawiska astronomiczne związane z wyglądem nieba gwieździstego. Wycieczka zakończyła się pokazem bajki pt. Przygody Pytalskich – Układ Słoneczny!

Czytaj więcej
Dzień Odwiedzin!
dodano 15. maja 2015

Dzisiaj w naszym przedszkolu był szczególny dzień.  Odwiedzili nas wyjątkowi goście z przygotowanym specjalnie dla dzieci programem. Program podzielony był na dwie części. W części pierwszej dzieci wzięły udział w sesji zdjęciowej,  ale nie były to zwyczajne zdjęcia, a zdjęcia wykonane w stylu retro. Dzieci przebierały się w piękne stroje, towarzyszyły im również stare przedmioty, które dodawały fotografiom uroku, z wielką przyjemnością i zaciekawieniem pozowały do zdjęć. Po zdjęciach indywidualnych były też zdjęcia grupowe. Natomiast druga część programu była bardzo pouczająca. Były to zajęcia pt. Bezpiecznie z prądem. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje prąd,  co go wytwarza,  co jest źródłem prądu w domu,  a także jak i dlaczego oszczędzać prąd. Poznały również zagrożenia jakie niesie ze sobą prąd,  kto jest narażony na porażenie prądem oraz jak się chronić przed uderzeniem pioruna. Wiedzą już jak wygląda znak ostrzegający przed urządzeniem elektrycznym,  a także pod jaki numer zadzwonić w razie niebezpieczeństwa. Na koniec dzieci mogły potańczyć do piosenek o ochronie i pięknie przyrody. Naszym gościom bardzo dziękujemy za wizytę!

Czytaj więcej
Urodziny Julki
dodano 15. maja 2015

W piątek 15 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu 5 urodziny Julki z grupy Sówek. Wszystkie przedszkolaki odśpiewały na stojąco Sto lat oraz Happy Birthday. Złożyliśmy życzenia urodzinowe i wręczyliśmy prezent. Miłym akcentem przy zdmuchiwaniu świeczki na torcie były oklaski wszystkich przedszkolaków. Mamy nadzieję, że ten dzień w przedszkolu był dla naszej Jubilatki wyjątkowy i niezapomniany.

 

 

Dla Kochanej Julki

życzenia na urodzinki.

Poznaj bajek tysiące,

przygód dwa tysiące,

miej buzię wesołą,

promienną jak słońce!

Czytaj więcej
Spotkanie z biblioterapią
dodano 11. maja 2015

Przedszkolaki w poniedziałek odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Niepołomicach, uczestnicząc w warsztatach biblioterapeutycznych pod tytułem Nasze emocje. W trakcie zabawy dzieci mogły spróbować wyrazić uczucia, z którymi spotykają się w ciągu dnia. Idealna okazją do tego była zabawa ruchowa Festiwal dziwnych kroków. Pani prowadząca trzymająca grzechotkę wygrywała rytm marszu, w którym dzieci próbowały iść np. jak osoba smutna czy radosna. Punktem kulminacyjnym spotkania było wysłuchanie bajeczki. Czytany tekst opowiadał o Elfach, które posiadały ciekawe imiona i próbowały zrozumieć ludzi, którym szybko zmieniają się nastroje. Opowiadanie pomogło zrozumieć dzieciom, że w ciągu dnia mogą towarzyszyć nam różne emocje, i tak naprawdę ciężko być cały czas smutnym lub wesołym. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczne w nawiązaniu do wysłuchanej bajki.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Czytaj więcej
Wycieczka do Piekarni
dodano 04. maja 2015

Dzisiaj udaliśmy się na wycieczkę do piekarni, w pobliżu przedszkola, którą prowadzą Państwo Pieprzycowie. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem oglądały urządzenia, które są wykorzystywane do pieczenia chleba: ogromne misy na ciasto, wielkie łopaty do wysadzania chleba, wózki z upieczonym chlebem, krajalnice, foremki do wyrastania ciasta. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec z masą drzwiczek :-)

Dziękujemy właścicielom dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki do piekarni!

Czytaj więcej
Dzień Tańca
dodano 29. kwietnia 2015

W środę, 29 kwietnia obchodziliśmy w Naszym Przedszkolu Dzień Tańca. Miła i przyjemna atmosfera, która panowała od samego rana wprowadziła dzieci w dobry i wesoły humor. Maluchy z niecierpliwością czekały na moment, w którym będą mogły wspólnie bawić się i tańczyć przy dźwiękach radosnej muzyki. Na początku przedszkolaki utworzyły szerokie koło i tańczyły wraz z Paniami do ulubionych piosenek. Następnie wszystkie maluchy mogły powyginać śmiało ciało oraz zatańczyć Macarenę. Piosenka Nasze Przedszkole to jedna Rodzina zakończyła nasze taneczne zmagania. Serdecznie zapraszamy do Galerii - znajdą tam Państwo wiele zaskakujących ujęć z dzisiejszego dnia.

Czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Ziemii
dodano 22. kwietnia 2015

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi w przedszkolu był okazją, aby porozmawiać z dziećmi na tematy związane z ochroną środowiska. Przedszkolaki wysłuchały listu od Pani Przyrody, brały udział w quizie o tematyce przyrodniczej, wykonały opaski królowej i króla wiosny. Z wielkim zainteresowaniem obejrzały bajki edukacyjne o oszczędzaniu wody i właściwym zachowaniu w lesie.

Na zakończenie pojawił się praktyczny aspekt dzisiejszego dnia – wszystkie dzieci sadziły kwiaty w doniczkach, które będą ozdabiać parapety naszego przedszkola.

Czytaj więcej
Warsztaty Ekologiczne
dodano 13. kwietnia 2015

Dnia 13 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty ekologiczne przeprowadzone przez Panią Angelę z mbiologii. Tym razem dzieci wcieliły się w role badaczy. Na początek poznały naczynia do przeprowadzania eksperymentów. Były to zlewki, kolba oraz probówki. Następnie dzieci wraz z Panią prowadząca warsztaty przeprowadziły ciekawe doświadczenia. Eksperymentowały z użyciem wody, barwników, świeczek, owoców jajek, a nawet rodzynek ;-)

Nasze przedszkolaki były bardzo aktywne i chętne do pracy. Z niecierpliwością czekają juz na kolejne zajęcia, aby znów nauczyć się czegoś nowego. My zapraszamy do galerii gdzie znajduje się krótka relacja z wszytskich doświadczeń!

Czytaj więcej
Urodziny Kingusi!
dodano 09. kwietnia 2015

Urodziny to dla naszego przedszkola zawsze wielkie święto. I tak też było tym razem. Po raz kolejny maluszki miały okazję wspólnie świętować 3 urodziny Kini. Z tej okazji Rodzice Kini kupili przepyszny tort z wizerunkiem Świnki Peppy. Tort nie tylko swoim wyglądem, ale również smakiem tak przyciągnął dzieci, że w mgnieniu oka zniknął z talerzyków. Były życzenia, Happy birthday to you i na koniec dobra zabawa!


Urodziny urodziny urodziny
Kto ich nie ma raz do roku?
My składamy dziś życzenia Kini
iskiereczce, błyskoteczce, promykowi
naszemu Skarbowi :-)

Czytaj więcej
Przygotowania do Świąt
dodano 03. kwietnia 2015

Przedszkolaki z dużym zapałem zaangażowały się w przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Dzieci z grupy Kotków posiały rzeżuchę, która już po kilku dniach pięknie wyrosła. Natomiast Motylki i Sowy wykonały zajączki wielkanocne z jajeczkiem czekoladowym, które później z chęcią zjadły.

Wszystkie przedszkolaki wykonały pisanki zdobione różnymi technikami oraz kartki wielkanocne z życzeniami, które zabrały do domu.

Czas przedświąteczny w przedszkolu minął nam bardzo radośnie, twórczo i kolorowo.

Czytaj więcej
Wyniki Konkursu Wielkanocnego
dodano 31. marca 2015

31 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu związanego ze Świętami Wielkanocnymi. Wszystkie prace zostały wykonane bardzo starannie, kreatywnie i estetycznie. I miejsce zdobyła Kinga z grupy maluszków! Wyróżnieni zostali:


Maciek, Nina P., Nina K., Alicja, Tymuś, Jagódka i Maisa.

Komisja Konkursowa składa serdeczne podziękowania uczestnikom konkursu za zaangażowanie pracą artystyczną  i gratuluje wybitnych osiągnięć młodych artystów w naszym konkursie!

Czytaj więcej
Koziołek Niematołek
dodano 26. marca 2015

W czwartek, 26 marca mieliśmy przyjemność gościć w Naszym Przedszkolu Grupę Teatralną Art-Re z Krakowa. Głównym bohaterem spektaklu był Koziołek Niematołek, który wyrusza w świat, ucząc się, poznając nowe kultury, obyczaje oraz języki. Odwiedza Azję, Afrykę, Amerykę Północną oraz Grenlandię.  Przedszkolaki miały szansę wystąpić na wspólnej scenie wraz z aktorami i kreować bajkową rzeczywistość. Rozpromienione twarze dzieci są najlepszym dowodem na to, iż przedstawienie zostało bardzo mile przyjęte i odniosło sukces. Składamy serdeczne podziękowania aktorom i mamy nadzieję, że niedługo ponownie nas odwiedzą.

Czytaj więcej
Konkurs Wielkanocny
dodano 22. marca 2015

KONKURS PLASTYCZNY NA OZDOBY WIELKANOCNE

 Zapraszamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą pisankę, palmę lub stroik wielkanocny.

 

 

 

Regulamin konkursu

  1. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku 2,5 do 6 lat oraz rodziców
  2. Konkurs polega na stworzeniu metodą dowolną ozdoby przestrzennej związanej ze świętami Wielkanocnymi z dowolnie wybranych materiałów.
  3. Prace należy dostarczyć do Przedszkola do dnia 26 marca 2015r.
  4. Wyboru laureatów dokona Jury Konkursu do dnia 30 marca 2015r.
  5. Nagrody zostaną przyznane za 3 pierwsze miejsca
  6. Ogłoszenie wyników nastąpi 31 marca 2015r.
  7. Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres ewa.medrek@przedszkoleolimpijskie.pl

 

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

Czytaj więcej
Przywitanie Wiosny
dodano 20. marca 2015

Pierwszy dzień wiosny!

Dnia 20 marca w naszym przedszkolu witaliśmy wiosnę. Po drugim śniadanku udaliśmy się do pobliskiego lasu, aby pożegnać i porzucić Marzannę, którą wcześniej  przygotowaliśmy ze słomy i kolorowej bibuły.
Żegnaj Marzanno! Żegnaj zimo! Witaj wiosno!
Tymi słowami pożegnaliśmy zimę, a przywitaliśmy wiosnę!

 

Czytaj więcej
Urodziny Wojtusia
dodano 18. marca 2015

Urodziny Wojtusia!

 

Urodziny w przedszkolu to szczególny dzień dla dziecka. Świętowanie urodzin wśród kolegów i koleżanek to wielka radość i niezapomniane chwile. 18 marca świętowaliśmy 5 urodziny Wojtusia z grupy Sówek. Wszystkie przedszkolaki odśpiewały Sto lat, złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy prezent. Pyszny tort był zwieńczeniem tego ważnego dnia. Sto lat dla Wojtusia!

 Wojtusiu, dzisiaj Twoje urodziny,

 zatem zawsze dziarskiej miny.

 Do zabawy mnóstwo siły,

żeby każdy dzień był miły!

Czytaj więcej
Dzień Morza
dodano 18. marca 2015

Światowy Dzień Wody, Światowy Dzień Morza

 

W dniu 18 marca odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia związane z wodą. Przedszkolaki ubrane na niebiesko na początku uczestniczyły we wspólnych zabawach o tematyce wody, deszczu i fal morskich.

W formie prezentacji multimedialnej dzieci, miały możliwość zobaczyć i dowiedzieć się m.in. do czego potrzebna jest woda, jak dużo jest jej na kuli ziemskiej, posłuchać odgłosów wody i deszczu w różnych miejscach i warunkach atmosferycznych.

Niezwykle interesujące okazały się doświadczenia z wodą: sprawdzanie ciężkości różnorodnych przedmiotów, stany skupienia wody.

Przedszkolaki uświadomiły sobie, jak niezwykle ważne dla naszej przyrody jest oszczędzanie wody np. podczas mycia zębów, rąk.

Czytaj więcej
Urodziny Alicji!
dodano 04. marca 2015

W środę, 4 marca obchodziliśmy czwarte urodziny Alusi z grupy Motylków. Tradycyjnie zaśpiewaliśmy naszej kochanej solenizantce Sto lat, złożyliśmy życzenia oraz wręczyliśmy drobny upominek. Uroku tego dnia dodawała przyjemna atmosfera, a także wyśmienity tort z Kubusiem Puchatkiem, dzięki któremu pojawił się uśmiech na buźkach Naszych milusińskich.

 

 

 

Dla Naszej słodkiej Księżniczki Alusi w dniu urodzin
Niech ziarnko grochu Ci nie szkodzi
Niech wszystko jak w bajce się układa
A z kranu niech płynie czekolada
Niech dobro zawsze ze złem wygrywa
A w życiu niech zawsze jak w bajkach bywa!

Czytaj więcej
Odwiedziny w Straży Pożarnej
dodano 27. lutego 2015

27 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepołomicach. Dzieci miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. Przedszkolaki wysłuchały pogadanki o trudnej, niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy strażaków oraz akcjach ratowniczo - gaśniczych. Dzieci dowiedziały się z jakich elementów składa się strój strażaka a także mogły wcielić się w rolę strażaka zakładając hełm. Obejrzały wyposażenie wozu bojowego niezbędne w pracy wykonywanej przez strażaków, m.in.: topór, butle tlenowe, węże, nożyce hydrauliczne, sprzęt medyczny. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do wozu strażackiego, w którym przedszkolaki mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy.
Z wycieczki dzieci wróciły pełne niezapomnianych wrażeń.

Składamy serdeczne podziękowania Jednostce OSP w Niepołomicach za umożliwienie dzieciom zdobycia wiedzy na temat pracy strażaka, miłe przyjęcie i otrzymane słodycze!

Czytaj więcej
Dzień Dinozaura
dodano 26. lutego 2015

Dzisiejszy dzień upłynął nam pod hasłem: Dinozaury. Przedszkolaki miały okazję posłuchać i dowiedzieć się ciekawych informacji dotyczących zróżnicowanych gatunków zwierząt żyjących około 237 milionów lat temu. Maluchy z ogromnym zaciekawieniem oglądały figurki dinozaurów. Po omówieniu krótkiej prezentacji i wymianie zwierzątkami, dzieci wraz z Paniami ułożyły z przygotowanych wcześniej owoców postacie dinozaurów. Przedszkolaki już na sam widok nie mogły doczekać się skosztowania poszczególnych części głównego bohatera. Po południu nasze pociechy wykonały prace plastyczne oraz obejrzały krótką bajkę pt: Dino Pociąg!

Czytaj więcej
Wycieczka do Muzeum
dodano 23. lutego 2015

W poniedziałek 23 lutego byliśmy w Niepołomickim Muzeum na prezentacji patriotycznej pt. Kto Ty jesteś? Polak mały

Dzieci poznały oraz odegrały legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Dowiedziały się jakie mamy symbole narodowe i wysłuchaly polskiego hymnu.  Wykonały piękne biało-czerwone kotyliony oraz obejrzały portrety dwóch polskich królów: Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego. Była to dla Naszych Przedszkolaków niezmiernie pouczająca wycieczka!

Zapraszamy do galerii!

Czytaj więcej
Wycieczka na Pocztę
dodano 18. lutego 2015

Dzień Listonoszy i Poczty Polskiej

18 lutego nasze Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę na Pocztę przy ul. Rynek 20, aby utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat instytucji użyteczności publicznej oraz przyjrzeć się jej z bliska. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenie poczty, mogły zaobserwować pracę urzędnika pocztowego i uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym.

Wycieczka była ogromnym przeżyciem, gdyż nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo. Przedszkolaki życzą wszystkim pracownikom poczty pomyślności i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Czytaj więcej
Dzień Kotka
dodano 17. lutego 2015

17 lutego nasze przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Kota. Święto obchodzone jest w Polsce od 9 lat. Powstało z inicjatywy Wojciecha Kurkowskiego, redaktora miesięcznika Kot.
W tym dniu dzieci oglądały książki, ilustracje i zdjęcia kotów domowych. Podczas zajęć poznały zwyczaje i nawyki kotów, a także wiele ciekawostek z ich życia. Po co kotu wąsy? Dlaczego kot poluje na myszy? Dlaczego kot mruczy? Dlaczego koty tak dużo śpią? Potem bawiliśmy się w różne kocie zabawy: Koci spacer, Uciekaj myszko do dziury, Kotki na drzewa. Na koniec dla upamiętnienia tego dnia dzieci wykonały piękne kotki z filcu, które potem zabrały do domu.
Mamy nadzieję, że dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieciom, a także rozbudzi w nich zamiłowanie do kotów.

Czytaj więcej
Walentynkowy Bal Karnawałowy!
dodano 13. lutego 2015

W piątek, 13 lutego odbył się w Naszym Przedszkolu długo wyczekiwany przez wszystkich Bal Karnawałowy połączony z Walentynkami. W tym szczególnym dniu, dzieci wyglądały niesamowicie! Nasze pociechy wcieliły się w bajkowe postaci, takie jak: wróżki, księżniczki, kotki, dinozaury, myszkę Miki oraz Batmana. Kolorowe czapeczki, maski, różdżki dodawały uroku i powodowały szeroki uśmiech na twarzach naszych milusińskich. Dekoracja sali serduszkami, balonami, serpentynami wprowadzała dzieci w niezwykłą atmosferę Balu Karnawałowego.

Na wstępie Przedszkolaki usłyszały wiersz mówiący o przyjaźni i miłości związany z dniem Św. Walentego. Każde dziecko miało okazję wylosować przeciętą w różny sposób polówkę serca oraz dobrać się tak, aby powstało całe serduszko. Następnie wszystkie maluchy przekuwały szpilką papierowe serce, które wskazywało imię ich najlepszego przyjaciela w Przedszkolu. Nie zabrakło konkursu z bohaterami ulubionych bajek oraz drobnych nagród w postaci ślicznych naklejek. Później dzieci wraz z Paniami bawiły się w znane przez wszystkich zabawy. W dalszej części maluchy tańczyły przy dźwiękach szalonej muzyki disco. Na sam koniec Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną w postaci sercowego drzewka szczęścia. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej Galerii.

Czytaj więcej
Dzień Pizzy
dodano 09. lutego 2015

Na cienkim cieście, na grubym, z szynką, z salami, na ostro lub łagodna, ale zawsze pachnąca i pyszna! Mowa oczywiście o pizzy. Tyle jej rodzajów, ilu wielbicieli, nic dziwnego więc, że pizza ma własne święto. I to na skalę światową! 9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki też uczciły ten dzień. Przygotowały ogromną pizzę… w formie pracy plastycznej. Wspaniałe efekty prac obejrzą Państwo w galerii zdjęć.

Czytaj więcej
Urodziny Kacperka!
dodano 09. lutego 2015

Ten dzień był wyjątkowy dla naszego Kacperka, który obchodził w przedszkolu swoje 3 urodziny! Kacperek w tym wyjątkowym dniu wyróżniał się bajeczną czapeczką barwnie ozdobioną naklejkami. Najpierw tradycyjnie zaśpiewaliśmy Sto lat oraz Happy birthday to you. Nie obyło się bez dmuchania świeczki na fenomenalnym torcie z wizerunkiem spidermana, który nie tylko kusił smakiem ale i niesamowitym widokiem. Zadowolone twarze dzieci są dowodem na to,  że urodziny minęły nam smacznie i radośnie. Teraz Kacperka już jako 3 - latka czekają nowe wyzwania!!! :-)                         

 

                        A dla naszego szalonego Kacperka,
                        co płata figle, koziołki fika,
                        pomysłów na minutę minimum sto ma,
                        niech nam dzisiaj żyje 100 lat!
                        Niech Ci żarty się udają
                        Niech Ci wszyscy wybaczają
                        Niech Ci spełnią się marzenia
                        Takie mamy dziś życzenia!

Czytaj więcej
Wycieczka do Kina
dodano 02. lutego 2015

2 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Niedźwiedzia.  Z tej okazji wybraliśmy się do miejscowego kina na film pt. Miś Yogi . I tym razem nie mogliśmy się juz doczekać. Na szczęście czas szybko minął i po pysznym sniadanku z wielkimi  uśmiechami na twarzach oglądalismy film o dwóch bardzo sympatycznych niedźwiedziach zamieszkujących Park Jellystone - niezwykłym Yogim i jego rozsądnym przyjacielu Boo Boo, którzy stanęli przed bardzo ważnym zadaniem jakim było ocalenie parku. Film był naprawdę ciekawy. Już czekamy na następny. Było super!

Czytaj więcej
Przyjęcia Urodzinowe
dodano 31. stycznia 2015

W minionych tygodniach mieliśmy okazję zorganizować przyjęcia urodzinowe dla czterech przebojowych dziewczynek! Każde przyjęcie było inne, goście w różnym wieku, a same Jubilatki miały bardzo różne życzenia :-)

Jednak wszystkie przyjęcia łączyła jedna wspólna cecha - DOBRA ZABAWA! :-)

Były konkursy, nagrody, tańce, ozdabianie pierniczków, jazda na łyżwach i lepienie jadalnego Olafa! A nawet występ grupy 9 latek, które wykonały własną choreografię do przeboju Mam tę moc!

Wszystkim dzieciakom dziękujemy za wspólną zabawę, a Julce, Karince, Maji i Marysi życzymy Wszystkiego Najlepszego!

 

 
Czytaj więcej
Warsztaty Ekologiczne
dodano 28. stycznia 2015

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się kolejna seria zajęć z warsztatów ekologicznych. Tematem przewodnim zajęć było : Co było pierwsze - jajko czy kura?  Przedszkolaki dowiedziały się, skąd biorą się ptaki, jak wyglądają kolejne stadia rozwoju piskląt. Poznały również odgłosy różnych ptaków m.in.: skowronka, słowika, drozda, sowy...itp. Następnie dzieci miały okazję naśladować odgłosy ptaków, poprze dmuchanie w rurkę umieszczoną w kubeczku z wodą. Eksperyment jak najbardziej  się udał i wyzwolił u dzieci dużo zachwytu i pozytywnych emocji. Dzieci oglądały również przez lupę i analizowały budowę jajka i piórka. Dopełnieniem zajęć były wykonane przez dzieci odbitki różnych ptaków. Z niecierpliwością czekamy na kolejny cykl zajęć!

Czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka
dodano 21. stycznia 2015

Kilka słów od naszych Pań z okazji Dnia Babci i Dziadka

21 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały występy dla swoich najdroższych Babć i Dziadków. Wesołe i humorystyczne wiersze oraz piosenki wraz z tańcami sprawiły babciom i dziadkom wiele radości i przyjemności oraz wzbudzały podziw dla umiejętności wnucząt. Po części artystycznej maluszki wręczyły swoim ukochanym dziadkom własnoręcznie wykonane serduszka i kwiatki a maluszki piękne laurki i krawaty. Po krótkim występie artystycznym był słodki poczęstunek dla naszych gości, który dał szansę na dodatkowe miłe chwile spędzone z ukochanymi wnukami.
Bardzo było nam miło gościć zacnych dziadków i babcie, dziękujemy za tak liczne przybycie i do zobaczenia w przedszkolu za rok!  

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Kochają i wspierają swoje wnuki, na każdy smutek maja słodkie rozwiązanie, znają radę na każde zmartwienie. W tym szczególnym dniu przedszkolaki wspólnie ze swoimi paniami przygotowały przedstawienie dla swoich Babć i Dziadków. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, śpiewając najpiękniejsze piosenki i recytując wiersze. Po występie grupa 4-latków i 3-latków wręczyła własnoręcznie wykonane prezenty dla sowich ukochanych Babć – laurkę z sercem oraz Dziadków – krawaty z papieru.

Dzieciom i Dziadkom za tak liczne przybycie i wspaniałą zabawę dziękują wszystkie Panie oraz Dyrekcja!

Czytaj więcej
Dzień Kubusia Puchatka
dodano 16. stycznia 2015

W piątek, 16 stycznia obchodziliśmy w Naszym Przedszkolu Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci miały okazję

poznać zarówno głównego bohatera jak również pozostałych mieszkańców Stumilowego Lasu popularnej

książki A.A. Milne\'a. Znane i lubiane przez wszystkich postacie: Królika, Tygryska, Kłapouchego,

Prosiaczka, Sowy, Kangurzycy, Maleństwa i Krzysia zachwyciły wszystkich wokoło. Po krótkiej ekranizacji

filmowej Nasze maluchy wykonały przepiękne prace plastyczne. Nie zabrakło też piosenek, gier i zabaw o

uroczym misiu i jego przyjaciołach. Zachęcamy do obejrzenia Galerii, w której znajdą Państwo zdjęcia z

przyjemnego i wesołego Dnia Kubusia Puchatka.

Czytaj więcej
Wycieczka do Kina
dodano 15. stycznia 2015

15 stycznia wybraliśmy się na wycieczkę do kina. Zaraz po śniadaniu udaliśmy się do Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa na film pt. Mickey-bardziej bajkowe święta. Po krótkim spacerku zasiedlismy juz w wygodnych fotelach z niecierpliwością czekając na film. Dzieci z radością i wielkim zaciekawieniem oglądały świąteczne historie z bohaterami Disneya: Mickeym, Minnie, Donaldem, Daisy, Goofym, Plutem oraz innymi postaciami. Już nie możemy doczekać się następnej wycieczki!

Czytaj więcej
Dzień Ligi Ochrony Przyrody
dodano 09. stycznia 2015

Liga Ochrony Przyrody obchodzi swoje święto 9 stycznia. Nasze przedszkolaki też przyłączyły się do obchodów tego święta. Tematem przewodnim dnia było dbanie o środowisko poprzez segregację śmieci. Dzieci dowiedziały się między innymi: z jakich materiałów wykonane są poszczególne odpady, poznały kształt i kolory pojemników do segregacji. W nawiązaniu do tematu, w naszym przedszkolu wprowadzone zostały kosze do segregacji poszczególnych odpadów (papier, plastik, odpady organiczne). Wiedza ta, została przekazana dzieciom w interaktywny sposób poprzez prezentację multimedialną i film edukacyjny dotyczący segregacji odpadów. Kilka fotek w naszej galerii.

Czytaj więcej
Jasełka
dodano 22. grudnia 2014

22 grudnia w Naszym Przedszkolu odbyły się Jasełka.

Jasełka poprzedzone były wprowadzeniem dzieci w tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

Cały grudzień dzieci zapoznawały się ze świątecznymi zwyczajami. Ubieraliśmy choinkę, przygotowywaliśmy ozdoby, dekorowaliśmy ciasteczka, gościliśmy Mikołaja i śpiewaliśmy kolędy.

Mamy nadzieję, że dzieci wczuły się w atmosferę Świąt i nauczyły się, że święta to nie tylko czas otrzymywania prezentów, ale i czas dzielenia się z innymi.

Korzystając z okazji pragniemy życzyć wszystkim cudownych Świat w atmosferze spokoju, radości i miłości!!!

Czytaj więcej
Wycieczka Na Wystawę Szopek
dodano 18. grudnia 2014

W czwartek 18 grudnia nasze Przedszkolaki odwiedziły wystawę Szopek Krakowskich z kolekcji Władysława Dyny na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Dzieciaki miały okazję podziwiać zarówno te maleńkie szopki zrobione z bibuły, słomy i opłatka ale również i te ogromne - sięgające nawet 4 metrów wyskości.

Wiele ze zgromadzonych szopek zostało nagrodzonych w konkursie na Najpiękniejszą Szopkę organizowanym na Krakowskim Rynku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Czytaj więcej
Wizyta Mikołaja
dodano 05. grudnia 2014

W zeszły piątek odwiedził nas bardzo specjalny gość… Święty Mikołaj!

Niektóre maluszki początkowo z dużą rezerwą podchodziły do tak znamienitego gościa, ale gdy tylko ich oczom ukazał się pokaźny worek z prezentami szybciutko zrobiły się bardziej ufne ;-)

Wygląda na to, że wszystkie przedszkolaki były bardzo grzeczne, bo wszystkie dostały prezenty!

Mikołaj zjadł pyszne ciasteczka, wypił mleczko i obiecał, że w przyszłym roku również o nas nie zapomni!

Czytaj więcej
Zabawa Andrzejkowa
dodano 28. listopada 2014

W miniony piątek, 28 listopada odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla Naszych Przedszkolaków. Dzieci miały okazję wejść w świat magii, wróżb, a także oryginalnie przygotowanych zabaw andrzejkowych. Wyjątkowa atmosfera udzieliła się zarówno dzieciom, Wychowawcom, jak również Dyrekcji Przedszkola.

Na wstępie wróżka przywitała dzieci magicznym zaklęciem „Hokus – pokus, czary-mary, niech się spełnią Andrzejkowe czary”. Przedszkolaki odkrywały karty, w których ukryte były symbole dotyczące przewidywanej przyszłości. Nie zabrakło ciekawych zagadek, piosenek, tradycyjnego lania wosku oraz układania bucików. Na zakończenie Przedszkolaki przygotowały razem z Paniami kolorowe i błyszczące czapeczki.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej Galerii, w której znajdą Państwo zdjęcia z pełnego wrażeń i pozytywnych emocji dnia w Przedszkolu Olimpijskim.

Czytaj więcej
Dzień Pluszowego Misia
dodano 25. listopada 2014

We wtorek, 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Nasze Przedszkolaki też przyłączyły się do obchodów tego sympatycznego święta. Z tej okazji dzieci wykonały misie z filcu. W galerii kilka zdjęć z zajęć plastycznych :-)

Czytaj więcej
Wizyta Podoficera!
dodano 17. listopada 2014

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w naszym przedszkolu gościł prawdziwy żołnierz!

Podoficer Mateusz Graboś jest żołnierzem VI Brygady Powietrznodesnatowej im. gen. Stanisława F. Sosabowskiego w Krakowie.

Podoficer Mateusz przeprowadził krótką musztrę :-)

Opowiedział również Naszym Przedszkolakom o służbie w Wojsku i żołnierskim życiu!

Czytaj więcej
Halloween
dodano 31. października 2014

W miniony piątek odbył się w naszym przedszkolu dzień pod hasłem Halloween. Rodzice przygotowali wspaniałe stroje dla swoich pociech. Dzieci zamieniły się we wróżki, dinozaury, spidermeny i księżniczki. Przedszkolaki wykonały dla siebie maski w kształcie dyni. Zabawy, gry w kółeczku i przy muzyce trwały aż do obiadu. Humor dopisywał wszystkim, uśmiechy na twarzach dzieci gościły przez cały dzień. Na koniec dnia każde dziecko otrzymało specjalne „halloweenowe” lizaki. Więcej znajdziecie Państwo w Galerii!

Czytaj więcej
Ślubowanie
dodano 29. października 2014

Dnia 29 października w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci wraz z nauczycielami przygotowały program artystyczny. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz tańczyły dla rodziców i dziadków. Dzieci uroczyście ślubowały być dobrymi przedszkolakami
i zawsze się uśmiechać. Otrzymały również dyplomy oraz upominki, a na koniec udały się na zasłużony poczęstunek. Oficjalnie stały się Olimpijskimi Przedszkolakami!

Zapraszamy do Galerii gdzie znajdziecie Państwo kilka zdjęć z Najważniejszego Dnia Roku!

Czytaj więcej
Księżniczkowe Urodziny
dodano 18. października 2014

18 października mieliśmy okazję urządzić przyjęcie urodzinowe dla 5 letniej Hani i jej gości :-)

Motywem przewodnim przyjęcia były księżniczki Disneya!

Wszystko więc było księżniczkowe: zabawy, wystrój, tron i tort!

Za wspaniały i przepyszny tort z księżniczką Elsą dziękujemy cukierni Iwona w Niepołomicach!

A Hani życzymy wszystkiego najlepszego!!!!

Czytaj więcej
Pracowity Tydzień
dodano 17. października 2014

Miniony tydzień był pełen atrakcji :-)

Oprócz zajęć toczących się zgodnie z harmonogramem byliśmy również na wystawie trofeów myśliwskich! Przedszkolaki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w czasie warsztatów decoupage, a w piątek obchodziliśmy urodzinki naszej Julki!

Zapraszamy do galerii gdzie możecie Państwo zobaczyc relację z tego co działo się u nas w minionym tygodniu!

Czytaj więcej
Teatr Bajka
dodano 06. października 2014

Jutro w Naszym Przedszkolu gościć będzie Teatr Bajka z przedstawieniem „Wielkie sprawy Małej Żaby”.

Sztuka ma pomóc dzieciom przyswoić właściwy stosunek do przyrody. Opowiada również o tolerancji wobec innych osobowości i przekazuje ważne prawdy o przyjaźni!

Nie wiem jak Wy ale my juz nie możemy doczekać się spotkania z Żabą, Krokodylem, Smokami: Zygmuntem, Antonim i Wincentem oraz innymi bohaterami przedstawienia!

Czytaj więcej
Carrot Monday
dodano 06. października 2014

Dzisiaj przedszkolaki miały zajęcia z języka angielskiego związane z określaniem pogody. 
Wspaniale określiliśmy dzisiejszą pogodę. It\'s..cloudy and raining. 
Dodatkowo dzieci poznały kolejne słowa jak apple, squirrel, leaves. Radości i śmiechu było bez liku.
Na podsumowanie zajęć powstały wspaniałe Wiewiórki- Squirrels, które towarzyszyły nam do końca dnia.

Prócz zajęć językowych bawiliśmy się \"bąbelkowo\", nie zapominając o tańcu i śpiewie.

Czytaj więcej
Mini Tenis dla Najmłodszych
dodano 01. października 2014

Przywitaliśmy już jesień więc i zajęcia z tenisa dla najmłodszych przeniosły się do wnętrz placówki.

Czytaj więcej
Warsztaty Ekologiczne
dodano 01. października 2014

Dzisiaj poznaliśmy tajemniczy świat mrówek. Przedszkolaki zaglądały do wnętrza mrowiska, obserwując formikarium. Wszystkie dzieci mogły przekonać się co znaczy ,,być pracowitym jak mrówka‘‘

Czytaj więcej
Przywitanie Jesieni
dodano 23. września 2014

Chociaż aura za oknem jeszcze letnia, Nasze Przedszkolaki przywitały kalendarzową Jesień. Dzieci omawiały dary Jesieni, a podczas warsztatów plastycznych przygotowały prace związane z tematyką jesienną.

Czytaj więcej
Urodziny w Naszym Przedszkolu
dodano 24. sierpnia 2014

Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji i obejrzenia galerii z pierwszego przyjęcia urodzinowego w Naszym Przedszkolu!

Czytaj więcej
DNI OTWARTE W PRZEDSZKOLU OLIMPIJSKIM
dodano 23. sierpnia 2014

Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte w Przedszkolu Olimpijskim!

22.08.2014 (piątek) od  15.00 - 18.00

23.08.2014 (sobota) od 11.00 - 15.00

Czytaj więcej
Wycieczka
dodano 07. sierpnia 2014

Drodzy Rodzice!

26 sierpnia (wtorek) Przedszkole Olimpijskie organizuje dla naszych pociech wyjście do Kulkolandu. 

Czytaj więcej
Adaptacja w Przedszkolu Olimpijskim
dodano 06. sierpnia 2014

Wraz z początkiem ​sierpnia w naszym przedszkolu rozpoczęła się adaptacja nowo przyjętych dzieci na rok 2014/2015!

Czytaj więcej
Wakacje w Naszym Przedszkolu
dodano 03. sierpnia 2014

Nasze dzieciaki odwiedziły niedawno Niepołomicki Klub Jeździecki Pod Żubrem. Krótka relacja z tego wesołego dnia w Galerii!!

Czytaj więcej
Dzień Dziecka z Przedszkolem Olimpijskim
dodano 01. czerwca 2014
23 dni Niepołomic już za nami! W tym roku nasze przedszkole ufundowało dla wszystkich dzieci szereg atrakcji tuż obok Placu Zamkowego.
Czytaj więcej
dodano 00. 0000
Czytaj więcej
dodano 00. 0000
Czytaj więcej
dodano 00. 0000
Czytaj więcej
dodano 00. 0000
Czytaj więcej
dodano 00. 0000
Czytaj więcej