Strona Główna > Dzień Policjanta
Dzień Policjanta

Święto Policji obchodzimy 24 lipca. Z tej okazji Nasze Dzieciaki mogly dowiedziec sie wielu interesujacych rzeczy na temat pracy oraz roli Policji i Policjantow w Naszym społeczeństwie. Dzieci bardzo chetnie odpowiadały na zadawane przez Panią pytnia: Kto to jest Policjant? Czym sie zajmuje? Jakie sa akcesoria, którymi posługuje sie stróż prawa?

Dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania o tym jak trzeba zachowywać się na drodze, a także poznały znaczenie kolorów sygnalizacji swietlnej ( czerwone - STÓJ, zielone - IDŹ). W dalszej cześci zostały odtworzone dwie piosenki przy których dzieci mogły poruszac sie zgodnie ze znakami pokazywanymi przez Panią. Na koniec, wszyscy wykonali prace plastyczną której bohaterem był Pan Policjant.