Strona Główna > Olimpijskie w pigułce
Olimpijskie w pigułce

   Przedszkole Olimpijskie to pierwsze z Niepołomicach przedszkole o profilu językowo - sportowym! Zapraszamy wszystkie 2.5, 3,4,5 i 6 latki. Pracujemy 5 dni w tygodniu od 6:45 do 17:30 również w wakacje i ferie zimowe.

   Zapewniamy dziecku ciepłą atmosferę i zróżnicowanie form zajęć. Państwa dzieci będą miały możliwość odkrywania własnych zdolności i mocnych stron. Chcemy aby Państwa dzieci w naszym przedszkolu czuły się jak w drugim domu. Dla każdego zapisującego się dziecka proponujemy bezpłatny, indywidualnie opracowany program adaptacyjny. Aby ułatwić maluchom adaptację w nowym miejscu, zapraszamy rodziców na spotkanie w celu ustalenia programu oraz omówienia wszystkich zagadnień, które pozwolą dziecku przejść przez ten okres możliwie najbardziej łagodnie.

   Dzieci są pod stałą opieką psychologa, który równie chętnie spotyka się na konsultacjach z rodzicami. Chcemy włączyć rodziców w aktywny rozwój dziecka. Jako, że dzieci w najmłodszych latach kształtują umiejętność przyswajania wiedzy i odkrywają swoje zdolności, my pozwalamy im na wszelkiego rodzaju kreatywność, która pozwoli maluchom zrozumieć siebie.

   Przedszkole kładzie nacisk na naukę języków obcych oraz sport. Aktywnie korzystamy z outdoorowych uroków Niepołomic i zaznajamiamy dzieci z miejscem ich zamieszkania. Współpracujemy z lokalnymi ośrodkami kulturalnymi. Promujemy nasze dzieciaki, uczymy je od najmłodszych lat śmiałości w występach publicznych, komunikacji z innymi ludźmi.

   Nasz Przedszkolak ma zajęcia w języku angielskim i polskim, które prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę również native speakerów. Języka uczymy stosując naszą autorską metodę ASK czyli Always Seek Knowledge. Realizowana jest także podstawa programowa wychowania przedszkolnego zatwierdzona przez MEN.

  Proponujemy Państwu także szeroką ofertę zajęć sportowych - współpracujemy z lokalnymi ośrodkami sportowymi oraz klubami sportowymi z Krakowa. Proponujemy zajęcia z rytmiki, gimnastyki korekcyjnej i tańca, naukę pływania i mini tenis. Oferujemy bogaty program wycieczek, hipoterapię oraz warsztaty tematyczne, zajęcia z logoepedą oraz język angielski.

Co najważniejsze wszystkie zajęcia dodatkowe są w cenie czesnego.

  Rozwijamy zdolności manualne oraz artystyczne, które rozwijają twórcze myślenie i wyobraźnię dziecka. Motywujemy dzieci do udziału w różnych konkursach tematycznych, co pozwoli im w przyszłości z łatwością i dużą wprawą podchodzić do olimpiad przedmiotowych. Kształcimy u dzieci odporności emocjonalną konieczną do racjonalnego radzenia sobie w nowych i trudnych sytuacjach, w tym także do łagodnego znoszenia stresów i porażek. Przedszkole aktywnie uczestniczy w akcjach społecznych jak i charytatywnych. Udzielamy się w lokalnej społeczności. Zapewniamy profesjonalną opiekę logopedy i psychologa. Proponujemy nie tylko szeroką ofertę edukacyjną ale i staramy się stymulować rozwój umysłowy, fizyczny i estetyczny Państwa Pociech. Uczymy dzieci właściwych postaw społecznych, właściwej komunikacji w grupie i zasad savoir-vivru.

  Nasz przedszkolak jest śmiałym, rezolutnym brzdącem, który z podniesioną do góry głową wchodzi w świat kolejnych szczebli edukacji.